http://joomlarulit.com/

Показники процесів

Показники процесів - це інструмент, що дозволяє вимірювати і оцінювати якість виконання процесів. У застосуванні до процесів, що знаходяться на стадії виконання, мова, як правило, йде про тимчасові показники. Система легко дозволяє вимірювати такі величини як мінімальний, максимальний, середній час проходження етапу процесу. А також дає можливість спостерігати, як ситуація змінюється від одного блоку до іншого - тобто надає можливість візуально зрозуміти, чи наявна позитивна динаміка від створених поліпшень.

У Contentum BPM можна задавати 2 види показників для процесів: 

  • Тимчасові показники
  • Технічні показники

Тимчасові показники вимірюють час виконання якогось ланцюжка бізнес-процесу (це може бути дія, або ланцюжок дій). За допомогою тимчасового показника можна вимірювати середній час, максимальний час, мінімальний час тощо.

Персональні тимчасові показники показують те ж саме, але й враховують виконавця процесу на даній ділянці. Тобто припустимо, що "Петренко" проходить цей шлях за 4 дні, а "Іваненко" за 2 дні. В середньому - за 3 дні. І ось якщо "3 дні" нас не влаштовує, персональні тимчасові показники дозволяють зробити поглиблення у сутність питання.

 

Технічні показники вимірюють всі інші речі, які не є часом. Найпростіший технічний показник - це скільки процесів було запущено припустимо за місяць. Володіючи даними за півроку, можливо зрозуміти - зростає використання даного сервісу в компанії або падає.

Персональні технічні показники - це ті ж технічні показники, але в розрізі персоналій. З їхньою допомогою, скажімо, можливо порахувати хто частіше за інших ініціює процес, або є виконавцем певного завдання.

Сценарії