http://joomlarulit.com/

Сценарії

Якщо аналітик, який займається моделюванням бізнес-процесів, володіє хоча б мінімальними навичками програмування, його можливості в дизайнері Contentum миттєво зростають - в його розпорядження потрапляє блок процесу «Сценарій». Він дозволяє здійснити виконання на потрібному етапі бізнес-процесу деякого довільного коду на мові C#.

Можливість використання сценаріїв в бізнес-процесах, по-перше, дає можливість оптимізувати бізнес-процес за рахунок автоматизації виконання певних дій, які в іншому випадку виконувалися б в ручному або напівавтоматичному режимі.

Найбільш поширене застосування сценаріїв для вирішення завдань даного типу зазвичай полягає в автоматичному визначенні значень параметрів на підставі інших параметрів, автоматичному заповненні полів форм, автоматичному прийнятті рішення щодо визначення потоку виконання бізнес-процесу тощо.

По-друге, за допомогою сценаріїв можливо легко виконувати дії, для яких в дизайнері Contentum не передбачено стандартних блоків операцій. Як правило, це певні операції, які не важливі широкому колу користувачів, але можуть бути дуже потрібні для реалізації конкретного бізнес-процесу компанії.

Також сценарії можуть допомогти у випадках, коли виникає потреба виконати незвичним способом певну стандартну дію (вже передбачену стандартним блоком операції в дизайнері Contentum).

Самі сценарії створюються безпосередньо в дизайнері Contentum, в який вбудоване зручне середовище для створення коду: підсвічування синтаксису, при наборі коду розробнику автоматично пропонуються допустимі варіанти і підказки (що важливо при роботі з об'єктами, їх властивостями і методами). Додатково дизайнер Contentum має ресурси для налагодження створеного програмного коду: інструменти перевірки синтаксису і емуляції написаного коду.

Сценарій також може бути збережений у форматі розширення користувача, після чого він з'явиться в палітрі блоків операції дизайнера Contentum і зможе бути використаний як у будь-якому іншому блоку операцій бізнес-процесу.

Під час використання розширень користувача аналітику не потрібно буде працювати з кодом - налаштування операцій проводиться повністю в графічному інтерфейсі. Це дозволяє не тільки заощадити час на використанні популярних сценаріїв в бізнес-процесах, але і зробити їх доступними особам, які не мають навичок програмування.

Візуальний редактор сценаріїв

Загальна парадигма візуального конструювання додатків знайшла своє продовження в технічному блоці "Сценарій". У Contentum існує інструмент для візуальної побудови сценаріїв.

У візуальному редакторі сценаріїв використовується сучасний підхід візуального програмування. 

Такі конструкції мови як умови, цикли представлені у вигляді готових блоків.

Виклик методів Contentum API також робиться за допомогою візуального конструктора.

Такий підхід дозволяє аналітикам, які знайомі з мовою програмування, формувати нескладні сценарії, необхідні для реалізації складних процесів. 

Інтеграційні можливості