http://joomlarulit.com/

Моніторинг

Для кожного екземпляру, завантаженого на виконання процесу, створюється картка його примірника. Вона містить вичерпну інформацію по ньому: поточні значення параметрів, коментарі та запитання користувачів, поточні завдання на виконанні, виконавці та статуси, тощо.

З картки процесу користувач, який має відповідні права, може керувати перебігом виконання. Наприклад, виправити параметри виконання бізнес-процесу або зовсім припинити його виконання.

Система Contentum BPM надає зручні інструменти для моніторингу ходу виконання процесів і контролю виконання завдань в рамках даних бізнес-процесів. У розпорядженні користувачів системи знаходиться декілька засобів.

Сторінка «Мої процеси» містить список всіх примірників процесів, які відносяться до активного користувача системи: бізнес-процеси, в яких користувач є ініціатором, відповідальним або виконавцем. Для пошуку потрібного примірника процесу можливо використовувати зручний фільтр сторінки «Мої процеси». Відшукавши в списку потрібний екземпляр процесу, можливо перейти на його картку.

Сторінка «Монітор процесів» служить для аналізу роботи процесів: в даному розділі можливо переглянути типи процесів, в яких користувач є власником, куратором або спостерігачем. Користувач також може не бути безпосереднім учасником процесів, представлених на сторінці, але він може переглянути інформацію щодо їх виконання.

Зі сторінки «Монітор процесів» можливо перейти на картку будь-якого з відображених процесів, щоб отримати про них детальну інформацію.

Ще одним зручним засобом контролю виконання процесів є перегляд їхньої карти. Карта процесу в веб-інтерфейсі системи Contentum BPM виглядає так само, як графічна модель цього процесу в дизайнері Contentum, але оскільки на ній відображено вже запущений процес, карта містить додаткові позначки. Так, вже виконані операції обведені синьою рамкою, виконані переходи - жирними лініями, а поточна операція - жирною зеленою рамкою.

Таким чином, можливо легко визначити не тільки перелік завдань, що виконуються за процесом у даний момент, але і попередній хід перебігу, за яким виконувався процес. Переглянути його картку можливо в будь-який момент з картки примірника процесу.

Втім, керівникові не потрібно постійно спостерігати за ходом виконання процесів. Так, в разі порушення строків виконання завдань співробітником, безпосередній керівник отримає належне інформування, що закликає втрутитися в хід виконання завдання.

Крім того, стежити за завданнями по процесам своїх підлеглих керівники зможуть стандартними засобами моніторингу виконавчої дисципліни.

Оптимізація