http://joomlarulit.com/

Навіть коли показники налаштовані, є ризик, що система залишиться красивою іграшкою - в тому випадку, якщо значення показників не прив'язані до ефективності відповідальних осіб і заробітної плати.

Мотивація і ефективність персоналу

Система дозволяє бачити інформацію на одному екрані по всім співробітникам.

Даний екран дозволяє перейти від питань «що робив» до питань «що зроблено», а при розвитку ситуації - і до питань «що буде зроблено» (ефективність персоналу).

Цей інструмент протипоказаний керівникам, готовим слухати сльозливі історії про те, чому не вийшло в черговий раз. Він буде дуже корисний тим, для кого головне - результат!

Матриця ефективності

Для зв'язку показників і відповідальних, Contentum KPI використовує механізм «матриць ефективності». Він механізм дозволяє задати параметри «від чого залежить ефективність співробітника» для кожної посади.

Далі механізм показників і налаштований своєчасний збір значень дають можливість трансформувати ефективність співробітника в грошовий еквівалент.

Матрицю ефективності можна порівняти з щоденником. Щомісяця (квартал, рік) хтось туди записує, що людина повинна зробити в рамках періоду. А в кінці періоду - чітка картина, що зроблено, а що не зроблено.

І кожен місяць - все спочатку.

Шаблон матриці ефективності

Структура мотиваційної схеми і відповідальність співробітника змінюються не так часто, тому ми передбачили механізм «шаблонів матриць ефективності». В системі можна для кожного співробітника або функціональної групи задати стандартну модель ефективності.

Використання «шаблонів матриць ефективності» дозволяє не починати кожен період з «чистого аркуша», при цьому дає можливість гнучкого зміни стандартних схем для співробітників, чий функціонал і мотиваційна схема відрізняється від основної групи.

«Шаблон матриці ефективності» - це набір елементів, за допомогою яких може бути проконтрольована результативність конкретного співробітника.

Просто перенесіть в систему мотиваційні схеми, прийняті в компанії, використовуючи конструктор Contentum KPI. Це зробить роботу набагато зручніше.

Однією із складових частин в матриці є показники.

У матрицю можна вивантажити показники, для яких співробітник призначений відповідальним згідно матриці відповідальності, а також додатково додати будь-які заведені в систему показники.

Далі для кожного показника встановлюється його вага - тобто чітко визначається, які показники є більш важливими, а які менш.

Ще один можливий елемент матриці - це SMART-завдання.

SMART = Specific (Конкретний), Measurable (Вимірні), Achievable (Досяжний), Relevant (Релевантний), Time-limited (Обмежений у часі).

Застосування технології SMART дає хороший ефект для вирішення творчих завдань і мотивації персоналу на виконання робіт понад обсягами (межами) посадової інструкції.

Для SMART-завдання тут же можна налаштувати контроль виконання, встановити вагу.

Класичний механізм оцінок також може бути використаний для оцінки ефективності персоналу.

Можна налаштувати будь-яку схему оцінок - від оцінок керівника до оцінок за методикою «360».

Оцінки є самостійним елементом матриці, який можна включити в загальний набір, встановивши вагу, а також використовувати окремо.

Система пропонує настройки, а вибір методики залишається за Вами.

Виконавча дисципліна - ще один контрольний елемент матриці.

Якщо цей компонент включений, то в будь-який момент часу є можливість подивитися, скільки завдань було поставлено, скільки виконано в термін і скільки прострочено.

Система може автоматично підраховує який відсоток доручень виконується вчасно і в залежності від цього розраховує відсоток ефективності.

 

З чого почати?

Налаштування ефективності варіативні, можна зібрати будь-який набір. АЛЕ! Починати краще з самого простого і йти по шляху постійного поліпшення, додаючи показники, ускладнюючи матриці і т.д. Складні моделі, напевно, зазнають фіаско, так як врахувати всі нюанси ДО дуже складно.